top of page

Išsiilgai egzotikos? Pirmyn į Tailandą!

  • Writer: Minituras
    Minituras
  • Sep 28, 2018
  • 3 min read

Tailandas negali nesužavėti... Pradedant nuo visada besišypsančių ir paslaugių Tajų iki nuostabios kultūros bei gardaus gastronominio palikimo. Tad šiandien pasidalinsiu patarimais, ką reikia žinoti keliaujant į Tailandą bei pateiksiu kelis įdomius faktus 💡 apie šį, keliautojų taip mylimą kraštą. 😍🇹🇭


KADA KELIAUTI?

Geriausias laikas keliauti į Tailandą yra vėsusis sezonas nuo lapkričio iki vasario, kuomet orai yra vėsiausi ir sausiausi. Vėsiojo sezono metu temperatūra svyruoja nuo 18 iki 32 laipsnių.

Karštasis sezonas yra nuo kovo iki birželio. Tuo metų laiku vidutinė temperatūra Bankoke siekia apie 34 laipsnius, bet dažnai gali pasiekti ir 40. Balandis yra karščiausias mėnuo visoje šalyje, todėl, jei nesi prisiekęs karščio mėgėjas, šį mėnesį į Tailandą geriau nevykti.

Nuo liepos iki spalio tęsiasi drėgnasis sezonas, kuomet didžioji dalis metinio lietaus pasiekia šalį, todėl potvyniai yra ganėtinai dažnas reiškinys. Didžiojoje Tailando dalyje yra labai šlapia ir lietinga, o oro drėgnumas taip pat yra savo pike, kuomet temperatūros vyrauja apie 29 laipsnius.


KIEK LAIKO SKIRTI ATOSTOGOMS?

Prieš planuojant atostogas Tailande, turėk omenyje, jog vien skrydžiui į Tailandą ir atgal gali sugaišti po vieną dieną. Taigi, turi kruopščiai suplanuoti savo atostogų laiką.


Tradiciškai, keliautojai pasirenka Tailande praleisti dvi savaites. Kodėl? Labai paprasta, nes šioje šalyje yra tiek daug ką pamatyti, jog vien savaitės neužtenka, kad pajustum tą Tailandietišką žavesį. Taip pat patartina bent kartą pakeisti kurortą/salą, kurioje apsistoji, kad galėtum pažinti ir kitus šalies regionus, kaip pavyzdžiui šiaurės Tailandą. Daugelis lieka sužavėti būtent šia šalies dalimi ir joje lėtai tekančiu gyvenimu, kurioje gerokai daugiau autentiškumo, nei turistų apgultose salose.


KOKIE DOKUMENTAI REIKALINGI KELIAUJANT?

Reikalingas Lietuvos Respublikos pasas, tad jei turi tik asmens tapatybės kortelę, būtinai teks pasidaryti pasą. Pasas turi galioti ne mažiau nei 6 mėnesius nuo atvykimo į Tailandą dienos, jei ten keliauji su iš anksto gauta viza. Jei keliauji trumpam ir planuoji vizą darytis atvykus į oro uostą, pasas turi galioti ne mažiau nei 30 dienų nuo atvykimo į šalį.


Lietuvos piliečiams, vykstantiems į Tailandą, reikalinga Tailando Viza. Jei gyveni Lietuvoje, turistinę vizą gali pasidaryti Tailando konsulate Vilniuje. Užsienyje gyvenantys lietuviai Tailando vizą gali gauti bet kurioje Tailando ambasadoje ar konsulate.


Tokiu atveju, jei tavo atostogos truks ne ilgiau nei 15 dienų (įskaitant dienas, kai atvykstama ir išvykstama), gali gauti Visa on Arrival tiesiog oro uoste atvykimo metu. Visa on Arrival kainuoja daugiau, o jos gavimas oro uoste gali šiek tiek užtrukti, tad patariu pasidaryti vizą iš anksto, jei tik yra tokia galimybė.


AR PRIEŠ VYKSTANT REIKIA SKIEPYTIS?

Jei neplanuoji klaidžioti po Tailando džiungles, skiepų neprireiks. Žinoma, prieš išvykstant gali pasitarti su savo gydytoju, tačiau būtinybės skiepams vykstant į šią šalį nėra.


KOKIĄ VALIUTĄ VEŽTIS?

Pirmiausia, pradėkim nuo to, jog be grynųjų Tailande nė iš vietos, tad jų su savimi visda turi nešiotis pakankamai. Šiuo atveju patarimas paprastas – į Tailandą drąsiai vežkis eurus. Nors už JAV dolerius paprastai gal ir galima tikėtis gauti šiek tiek palankesnį kursą, tačiau keičiantis valiutą namuose prarasi gerokai daugiau, tad tikrai neverta. Tailande lengvai galima rasti tikrai gerą valiutos keitimą siūlančių keityklų, tad namuose tikrai neverta valiutos keistis į Tailando batus (atsiskaitymams šalyje naudojami tik jie, kitos valiutos nepriimamos). Tad pats geriausias variantas - vežtis grynuosius ir juos čia išsikeisti į vietinę valiutą.


TRANSPORTAS

Jeigu nori keliauti pačiame Tailande, nepergyvenk ir negalvok jog nerasi tinkamo varianto, nes transportas Tailande pats įvairiausias bei puikiai išvystytas. Tailande veikia net kelios žemų kainų avialinijos, tad pigių skrydžių tarp pagrindinių šalies miestų apstu. Kelionės po Tailandą autobusu ar traukiniu taip pat nebrangios, tik trunka gerokai ilgiau, nes šalis didelė.


ĮDOMŪS FAKTAI:


🔸 Šalyje metai skaičiuojami skirtingai nei Europoje ir daugumoje kitų pasaulio valstybių. Nuo krikščioniškosios tradicijos, kurios laikosi ir Lietuva, skirtumas 543 m. Jei pas mus 2018 – ieji, ten 2561 – ieji.

🔸 Į kai kurias šventyklas moterys nėra įleidžiamos.

🔸 Pasaulio ekonomikos forumas Tailandą „pastatė“ į 13 vietą, kaip vieną draugiškiausių pasaulio valstybių.

🔸 Bankokas, įtrauktas į Gineso rekordų knygą, kaip ilgiausią pavadinimą turinti sostinė. Oficialus jos pavadinimas „Didysis angelų miestas, aukščiausioji dangaus lobių saugykla, didžioji žemė, kurios negalima užkariauti, didžioji ir klestinti karalystė, nuostabi ir spindinti devynių brangakmenių sostinė, vieta, kur gyvena didieji valdovai ir pastatytas milžiniški rūmai, Dievų, kurie sugeba pavirsti dvasiomis, namai.“

🔸 Tailande yra beveik 1 500 salų.

🔸 Tailande užlipus ant pinigų galima sėsti į kalėjimą.

🔸 Tailande negalima vaikščioti be marškinėlių. Už tai irgi galima pakliūti į kalėjimą.

🔸 Tailande kokosų aliejus yra naudojamas kaip vaistas nuo visų ligų.


Turi klausimų? Drąsiai rašyk mums ir suteiksime visą reikiamą informaciją. 😉


Gero savaitgalio, keliautojai!

 
 
 

Comments


© 2023 by Going Places. Proudly created with Wix.com

Prenumeruok naujienlaiškį!

A. Mickevičiaus 56 - 17, 
LT 44244 Kaunas

8 37 338333

8 37 338336

info@minituras.lt

 

bottom of page